Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 658
Dołączył: 13-01-2015
Post: #35
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Witam, ja niestety nie miałem w ostatnich dniach czasu, więc ani nie zacząłem składać płytki, ani się nie odzywałem. Mam nadzieję iż zacznę walczyć z płytką od weekendu.

Pytanie do tych co już składają czy po przerwaniu błędne połączonego zasilania (+) TBA180 z pinem (+)TX ze złącza krawędziowego będziecie zasilać TBA na stałe na (+) i blokować wejście, czy łączycie do (+) RX? Zostawienie na stałe na zasilaniu ma ten plus że nie pyka w głośniku lub słuchawkach przy przechodzeniu z RX/TX.

Sprawdzałem obwody wokół tego NE5534 (uA741) i chyba jest wszystko dobrze. Proponował bym poczekać z tym dylematem obwodu filtra ze wzmacniaczem operacyjnym do uruchomienia całości, bo ten filtr na BC109 jest wtórnikiem emiterowym, czyli na wzmocnienie 1 (a dokładniej mniej niż 1), a ten wzmacniacz operacyjny ma wzmocnienie napięciowe 8 (R14/R13=8), więc nie należy się tu spodziewać jakiegoś wzmocnienia sygnału bo nie to to chodzi w tym obwodzie! Można zwiększyć wzmocnienie tego wzmacniacza operacyjnego zwiększając R14 (jest 100k). Zaczekajmy jak ruszy odbiornik w całości, wg. mnie będzie to dobrze pracowało.

Co do tematu MMBFJ310 we wzmacniaczu rewersyjnym, to po przemyśleniu sprawy chyba przylutuję tam jeden duży J310. W miejscu oznaczonym L1 nie pasuje dawać nic innego tylko zworkę bo to jest ścieżka do bramki tranzystora.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2015 22:34 przez SP9LVZ.)
29-01-2015 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 29-01-2015 22:34

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości