Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikacja za pomocą światła widzialnego
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #7
RE: Komunikacja za pomocą światła widzialnego
(02-03-2013 11:18)SQ4AVS napisał(a):  wszystkie wejścia i wyjścia stabilizatora zblokuj kombinacją 100n + 100uF

Na razie stabilizator ma (zgodnie z notą) 330nF na wejściu i 100nF na wyjściu. Chyba faktycznie powinienem dodać elektrolity...


Cytat:dzielnik podłączony do wejścia nieodwracającego wzmacniacza operacyjnego zblokuj taką samą kombinacją
zasilania ne555 i opamp taka sama kombinacja

Ok, spróbuję dodać. Sam się trochę dziwiłem, że na schemacie nie ma żadnego filtrowania zasilania.
Układ nadajnika jest na razie zmontowany testowo, na breadboardzie.


Cytat:jak dodałeś driver to wrzuć jego schemat zasilanie zblokuj z 1000uF +100nF

Generalnie nie ma czego rysować. Dioda jest sterowana w najprostszy z możliwych sposobów. Wyjście zamiast do lasera podłączone jest do bramki IRF540. Dren połączyłem z plusem zasilania (13,8V) a pomiędzy źródłem a masą znajduje się dioda LED 3W w szereg z rezystorem 22om 2W.

Planuję także dodanie jakiegoś potencjometru przed bramką, który pozwoliłby mi w razie potrzeby zmniejszyć moc wyjściową.


Cytat:oczywiście wiesz, że przy braku sygnału dioda też będzie wysterowana przez połowę okresu przebiegu generatora ne555
a tu masz całą teorię
http://en.wikipedia.org/wiki/Pulse-width_modulation

Co do PWM, to akurat wiem na czym polega ten sposób modulacji. Od jakiegoś czasu zresztą uczę się programowania mikrokontrolerów AVR w języku C, a tam to chleb powszedni. Myślałem nawet o zaprzęgnięciu jakiegoś ATTiny do pracy, ale w międzyczasie natknąłem się na ten schemat z układami liniowymi.
02-03-2013 19:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Komunikacja za pomocą światła widzialnego - SQ9RZI - 02-03-2013 19:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości