Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KiCad - wspomaganie projektowania
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #95
RE: KiCad - wspomaganie projektowania
Zapytam. Może będzie szybciej i łatwiej.
Czy ktoś wie jaka jest zawartość poszczególnych plików.
Jak podłączyć element do biblioteki schematów, biblioteki footprintów, może można stworzyć własną , widzę że w przykładach jest cały folder z lib'ami. Czy po wybraniu elementu, on sobie kopiuje to do oddzielnego pliku w folderze projektu ...
I tak ... wpisałem w gogle zapytanie o footpronta do złącza minijack. Ktoś gdzieś komuś podlinkował dwa pliki, jeden o rozszerzeniu lib, drugi o rozszerzeniu kicad_mod. Co one zawierają i gdzie się je wgrywa i jak podłącza, aby widać było w programie.
Za odpowiedzi typu to jest w helpie, jesteś leniwy, albo poszukaj sobie sam ... dziękuję, nie potrzebuję.
*.lib - wydaje się być biblioteką symboli ...
Czyli mamy symbol i footprint dla ścisłości.
*.kicad_mod - wydaje się być footprintem ... lub biblioteką footprontów...
Mój plik *.lib z symbolem złącza miał błąd. Wyeksportowałem dowolny symbol, porównałem zawartość plików, poprawiłem i da się zaimportować do nowo utworzonej biblioteki symboli. Będzie dobrze.
Czyszczę śmietnik...
Symbol z biblioteki wykasowuje się za szybko ... bez ponownego potwierdzenia - nie dobrze, trzeba uważać...
Nie wiem jak z listy bibliotek wykasować całą bibliotekę symboli. Skasowałem ją na dysku, ale gdzieś siedzi info o niej ...

Znalazłem gdzie się kasuje całą bibliotekę - trzeba wejść w Ustawienia/Zarządzaj bibliotekami symboli ...
Jeszcze: Właściwości biblioteki symboli ... gdzie się to schowało....
Jest. Jakie to oczywiste ... trzeba w edytorze symboli wciągnąć symbol i mamy to w: Edycja/Właściwości.

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2021 15:50 przez SQ9RFC.)
14-05-2021 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: KiCad - wspomaganie projektowania - SQ9RFC - 14-05-2021 12:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości