Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PFR-3A - CW TRX do pracy "w polu"
SQ1RES Offline
Jarek
**

Liczba postów: 52
Dołączył: 19-05-2010
Post: #1
PFR-3A - CW TRX do pracy "w polu"
Dostrzegam stały postęp w mojej nauce telegrafii Smile , więc postanowiłem sprawić sobie małą nagrodę w postaci jakiegoś kitu (równie małego) QRP CW TRX'a na letnie, i nie tylko, wycieczki
Zależało mi aby był:
  • mobilny - chcę po prostu móc zapakować go do plecaka między koszulkami a skarpetkami i nawet nie poczuć, że cokolwiek przybyło w bagażu
  • kilkupasmowy – w kolejności ważności zależy mi na pasmach: 40, 20, 30 oraz ewentualnie 80m
  • kompletny "all in one" - na pokładzie ma być skrzynka antenowa, wskaźnik SWR, klucz CW
  • cena do 1500 zł - podczas wyjazdów wiele się dzieje, warunki i sytuacje bywają różne, czasem ekstremalne. Obarczenie się więc dodatkowym stresem i obawą przed uszkodzeniem lub „zgubieniem” zbyt cennego sprzętu mija się z ideą miłego spędzania czasu i wypoczynku
  • w postaci kitu - jak zwykle nie potrafię odmówić sobie przyjemności samodzielnego budowania, uruchamiania i strojenia TRX'a
Spędziłem wiele godzin w sieci analizując różne opcje.
Odrzuciłem:
  • FT-817 - bo mocno "prądożerny", brak tunera, do CW raczej potrzebny dodatkowy filtr, cena, no i gotowiec Sad
  • KX3 - doskonały TRX, ale cena bliska 5000 zł z cłem i VAT'em, czyli skarbonka w plecaku
  • HB-1B - niezły 4-pasmowy, choć Chińczyk, ale bez tunera no i gotowiec
  • KX1 - ten kit byłby całkiem OK, choć cena z tunerem to ponad 2000 zł no i jak ktoś upierdliwy to się jeszcze do tylko 3 kwarców w filtrze przyczepi
Wybrałem i zamówiłem PFR-3A bo:
3-pasmowy (40/30/20) CW TRX QRP, moc 5W @ 12V, filtr 300Hz, klucz CW, dobry choć ręczny tuner antenowy posiada dwa oddzielne złącza, zarówno dla anteny symetrycznej jak i niesymetrycznej, wskaznik SWR - dioda LED. Bardzo dobre recenzje użytkowników eham oraz dostępne forum na Yahoo. Cena $240 + "haracz". Nie udało mi się znaleźć nikogo w SP kto ma ten TRX a chętnie bym nawiązał kontakt - dlatego ten post. W tej chwili czekam na przesyłkę. Będę informował o postępach w budowie i moich wrażeniach.

Vy!73 Jarek SQ1RES
Homemade TRX's: GenesisRadio G11, AVALA-01, Taurus80, Hendricks PFR-3A
Anteny HM: GP na 20m, dipol na 80m oraz G7FEK
http://www.qrz.com/db/sq1res
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2012 12:16 przez SQ1RES.)
12-09-2012 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
PFR-3A - CW TRX do pracy "w polu" - SQ1RES - 12-09-2012 12:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości