Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 716
Dołączył: 13-01-2015
Post: #349
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI
W dniu wczorajszym, tj. 18.09.2024 przeprowadziliśmy z Ryszardem SP9MZU pierwsze QSO w paśmie 80m używając obustronnie konstrukcji B-L-U/B-L-U.
W dniach wcześniejszych zrobiłem kilka testów z Wojtkiem SP1NQR dobierając różne mikrofony dynamiczne i pojemnościowe, weryfikując sygnał audio. Przetestowaliśmy też wykorzystanie kompresora mikrofonowego na module MAX9814. Układ modułu kompresora tak zmodyfikowałem, by można go było podłączać do wejścia mikrofonowego B-L-U w miejsce mikrofonu dynamicznego (zamienne na wtyczce bez dodatkowych regulacji). Moduł MAX9814 umieściłem w obudowie mikrofonu, bez żadnego dodatkowego ekranowania. Działa poprawnie, bez wzbudzeń - testowałem pracując z PA 100W.

Wrażenia odsłuchu były takie, że mikrofon pojemnościowy z kompresorem dawał najładniejsze wypełnienie sygnału, jednak w trudnych warunkach lepiej czytelny był sygnał z wąsko brzmiącego mikrofonu dynamicznego (bez kompresora). Wykorzystałem mikrofon pojemnościowy który był wbudowany w "obudowę" posiadanego mikrofonu ręcznego, oryginalny mikrofon z moduł MAX wlutowałem.

W załączeniu przetestowany układ podłączenia modułu kompresora z MAX9814 do B-L-U.


Załączone pliki
.pdf  Schemat kompresora MAX9814 09_2024.pdf (Rozmiar: 215.56 KB / Pobrań: 53)

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 9:14 przez SP9LVZ.)
Wczoraj 9:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Wzmacniacz pośr. (IF) wg. F6CER, ew. hycas wg. W7ZOI - SP9LVZ - Wczoraj 9:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości