Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Interesujący projekt prostego radioodbiornika - problem z uruchomieniem
Krystian
Unregistered

 
Post: #4
RE: Interesujący projekt prostego radioodbiornika - problem z uruchomieniem
""Czy on w ogóle może pracować tak niczym nieobciążony od strony kolektora?""

Wstaw tam kondensator MKT 100 lub więcej nF. Pozwoli to na stłumienie części zakłóceń od zasilania. Wtedy radyjko będzie stabilniejsze. Powiedzmy, że generator na tranzystorze T1 to gen. "A" a ten na tranku T2 to gen. "B". Zauważ, że A=B. Rezystor na T1, pracuje równolegle z T2, więc jeśli podwoisz wartość rezystora jednak zapniesz go na jednym tranzystorze to tranzystor będzie pracował jak przed "zabiegiem" Big Grin natomiast kondensator MKT wstawiony zamiast rezystora R7 będzie filtrował napięcie. Chodzi o to, że ten generator mógłby pracować w taki sposób, że można by było wpiąć do rezystorów R4 i R7 szeregowo kondki. Rozumiesz?

A co do tych rezystorów - ten 100k om na anodzie germanowej AAP153 jest ok, ale kondek 10nF mógłbyś nieco zwiększyć (do ok 100-150nF). Zamiast tego rezystora lub szeregowo z nim wstaw dławik, to pomoże w zbiciu prądu na diodzie na diodzie. Czysta teoria. Pozdrawiam!

PS: W ogóle na wejściu US1 powinien się znajdować kondek min. 10uF....


PS2 Big Grin: Albo zastosuj potek o większym zakresie tolerancji i nie tylko.... pozwoli to na większą regulację (tzn. w większym zakresie....)

Jeszce raz edycja i...
PS3 Big GrinBig GrinBig Grin: Spróbuj także wstawić dławik 10uH (lub nieco większy) na wejściu zasilania US1 (nóżka 14). Polecam także stronę http://www.datasheetcatalog.com do przeglądnięcia danych aplikacyjnych układu UL1490
06-07-2010 21:09
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Interesujący projekt prostego radioodbiornika - problem z uruchomieniem - Krystian - 06-07-2010 21:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości