Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 6 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
SP9MRN Offline
MAc
*****

Liczba postów: 819
Dołączył: 29-08-2009
Post: #78
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO
1. wyświetlanie drugiej częstotliwości jest korzystne, ponieważ możemy w łatwy sposób dodać drugi encoder (nawet pracujący bez przerwań) obsługujący subVFO co genialnie ułatwia pracę w splicie. Niestety na wyświetlaczu z nokii jest mało miejsca i nie bardzo da się wtedy upchać opisy smetra.

2. ATT i preamp. W tym przypadku potrzebne są 4 stany - nic, preamp, att1, att2. "cycling" na jednym przycisku jest mało funkcjonalny, myślę, że przydały by się dwa:
jeden robiący 0,att1,att2 i drugi włączający preamp i jednocześnie wyłączający att. wyświetlanie oczywiście w tym samym miejscu.

3. Do tej pory nie mogę się zdecydować jaka logika VFO jest najwygodniejsza - czy tak jak w starszych trxach - z klasycznym vfoA/vfoB, czy bardziej rozwinięta uwzględniająca istnienie drugiej linii wyświetlacza (tak jak w IC775) czy może bazująca na Main/Sub (jak w ic756). Do wersji yaesu main sub z odrębnie włącznym rx i tx dla każdego vfo nie umiem się przyzwyczaić i jej nie lubię (bo nie do końca rozumiem)
można też olać zupełnie wirtualne drugie vfo i zrobić szeroki rit/xit (tak z 25 KHz) co pozwoli na pracę split (chociaż bywają tacy co pracują szerzej)

MAc
mrn
23-10-2014 10:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Fork-Heńka... czyli jak sobie poradzić z DDS za pomocą ARDUINO - SP9MRN - 23-10-2014 10:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 107 gości