(17-04-2014 13:42)SP8WJT napisał(a): A jak wygląda sprawa z szumami generowanymi przez ten wyświetlacz?
Na etapie prototypu trudno to ocenić ponieważ należałoby zaekranować moduł sterownika i zrobić praktyczne testy w radiu. Wyświetlacz 4,3 cala posiada podobny sterownik Actel IGLOO co model 3,5 cala dlatego poziom zakłóceń będzie podobny. Podstawowy zegar procesora i wyświetlacza pracuje powyżej pasm amatorskich ale może również dawać zakłócenia w dół np. 32MHz podzielone przez:4,5,6,8,itd.
Z wstępnych obserwacji i opinii kolegów którzy zbudowali i uruchomili Husarki ze sterownikiem XmegaTFT wynika, że najbardziej "śmieci" komunikacja poprzez magistralę I2C. Prostokąt 100/400kHz generuje harmoniczne które słychać na pasmach dlatego ważna jest konstrukcja radia i ekranowanie modułów.
Po zakończeniu prac trzeba będzie sprawdzić na analizatorze widma co produkuje kompletny sterownik i czy te produkty będą wchodzić w pasma amatorskie.
(16-04-2014 22:24)AC2FC napisał(a): Moze Adamie warto pomyslec nad "wbudowanym" panadapterem umozliwiajacym wizualny podglad pasma?
Przy jednym, wąskim odbiorniku i pojedynczym procesorze mogę zrobić tylko prosty skaner pasma. Taki scaner na żądanie będzie w nowym sterowniku TouchTRX (1 i 4 zdjęcie). Do ciągłego podglądu przydałby się dodatkowy, nawet bardzo prosty tor odbiorczy. Nowy sterownik może obsługiwać do czterech Si570 więc da się to zrobić nawet na jednym procesorze. Za radiami fabrycznymi i komputerami trudno będzie nadążyć ale jak na warunki amatorskie "zabawka" do radia zapowiada się fajna.
Zdjęcia ekranów:
1/ Główny ekran sterownika, dolne okno w trybie skanera, aktywna funkcja przestrajania pilota BFO.
2/ Ekran z oktywnym oknem zmiennych parametrów DSP (wersja PicaStar).
3/ Ekran z aktywnym oknem numerycznego wprowadzania nastawy częstotliwości.
4/ Główny ekran sterownika z menu wyboru pasma po lewej stronie i menu obsługi pamięci po prawej.