Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Traper-83
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #1
Traper-83
Zajrzałem jeszcze raz do "Konstrukcji krótkofalarskich dla początkujących" Andrzeja Janeczka. Tym razem moją uwagę zwróciła konstrukcja bardzo prostego transceivera "urlopowego", czyli Trapera-83. Właściwie nie ma się nad czym rozpisywać, gdyż urządzenie jest bardzo proste: UL1221, kilka tranzystorów, wkładka W66 jako mikrofonogłośnik, mieszacz diodowy, fazowo-homodynowa metoda formowania sygnału SSB.
Zastanawia mnie nieco inna kwestia - oryginalny sposób montażu. Napisałem "oryginalny", gdyż zgodnie z informacją podaną w książce urządzenie było montowany seryjnie, przez Rzemieślniczy Zakład Elektroniczny w Zielonej Górze.
W samej książce niestety nie ma bliższych informacji dotyczących montażu, rysunku płytki itp. Jedynie ogólny rysunek obudowy urządzenia.
Istniał w ogóle jakiś projekt PCB do tego TRX?

İmage

Na zdjęciu (po lewej) wygląda nawet interesująco. Wink
02-01-2011 0:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #2
RE: Traper-83
Traper 2005 to zupełnie inne urządzenie, jedynie formą i nazwą nawiązujące do klasycznego projektu z lat osiemdziesiątych. Smile
02-01-2011 8:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP4BK Offline
Karol
***

Liczba postów: 152
Dołączył: 09-12-2010
Post: #3
RE: Traper-83
Traper-83 o ile mi wiadomo nie posiadał żadnego PCB jeśli nie liczyć małych płytek w VFO. Niestety pamięć ludzka jest zawodna i mogę się mylić, musiałbym odnaleźć klubowy egzemplarz tego urządzenia i popatrzec co tam w środku piszczy. Smile
02-01-2011 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ9RZI Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 19-03-2010
Post: #4
RE: Traper-83
Czyli bez większej szkody dla końcowego efektu można by spróbować go sklecić na kawałku płytki uniwersalnej?
02-01-2011 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości