Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCBWay
SQ4KDM Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 38
Dołączył: 04-11-2013
Post: #1
PCBWay
Witam kolegów mam pytanie o PCBWay czy ktoś korzystał z usług. Bo na tą chwilę mają świąteczną promocję na PCB. Nie wiem czy się opłaca. ZobaczciePCBWay

Tomasz 73"
03-12-2019 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6LTP Offline
Zbyszek
****

Liczba postów: 311
Dołączył: 02-02-2010
Post: #2
RE: PCBWay
Ja korzystałem. Zamawiałem płytki do ATU. Wykonanie bardzo dobre, szybka wysyłka.

73! Zbyszek
03-12-2019 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #3
RE: PCBWay
Witam!

Korzystam z PCBWAY kilka razy w roku. Nie mam żadnych zastrzeżeń do ich pracy. Koszt wykonania u nich małych płytek to 5USD za 10 szt. Jakość wykonania jest bardzo dobra. Jako nowy klient dostaniesz bonus na start i mały drobiazg w przesyłce.
Na ich stronie możesz śledzić godzina po godzinie jak idzie produkcja płytek, która trwa nie dłużej jak 2 dni. Gorzej z transportem do Polski bo o ile zwykłą pocztą może to iść i miesiąc ale jest dość tanie choc może zaginać. Kurier DHL dostarcza przesyłkę w ciągu 2-3 dni za ok. 30USD. I na koniec jeszcze cło do zapłaty przed odbiorem - zwykle to 20-30% wartości zamówienia.
Warto więc poczekać i zrobić większe zamówienie bo wtedy jednostkowe koszty przesyłki istotnie spadają.
Ostatnio zamówiłem płytki o łącznej powierzchni ok. 1640cm2. Średni koszt jednostkowy 1cm2 to 0.33PLN licząc z cłem i kurierem DHL. Robiłem płytki o powierzchni 93cm2 i 25 cm2 co dało koszt jednostkowy płytki ok. 31PLN za większa i 8.4PLN za mniejszą.

L.J.
04-12-2019 0:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SQ4KDM Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 38
Dołączył: 04-11-2013
Post: #4
RE: PCBWay
(04-12-2019 0:05)SP6FRE napisał(a):  Korzystam z PCBWAY kilka razy w roku.

W jakiej postaci pliki wysyłać dla nich.

Tomasz 73"
10-12-2019 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #5
RE: PCBWay
Witam!

Nie wiem jakiego programu używasz ale generalnie każdy z nich ma chyba możliwość tworzenia plików produkcyjnych w formacie Gerber. W Kickad-zie można to zrobić na dwa sposoby:
Pliki produkcyjne:

İmage

oraz Rysuj, obie możliwości z głównego menu (File) programu do rysowania druku.

İmage

Ja korzystam z tego drugiego sposobu zaznaczając pokazane warstwy i dołączając do tego plik wierceń.
Pliki pakuję zip-em i załączam do zamówienia.
W ciągu ok. godziny masz na stronie potwierdzenie, że pliki są pozytywnie zweryfikowane lub na e-mail informację o brakach.
Jak masz wątpliwości co wysłać a Twój projekt nie jest ściśle tajny/poufny to po wygenerowaniu plików produkcyjnych spakuj wszystko z katalogu projektu.
Zastrzegam, że dotyczy to Kickad-a i w innych programach może wyglądać inaczej ale jeśli przygotujesz dane w formacie Gerber nie powinno być problemu.

L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2019 21:24 przez SP6FRE.)
14-12-2019 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości