Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 13-01-2015
Post: #211
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Rozważania na temat teorii czasu wskazują, iż prace nad wzbudnicami stoją w miejscu... brak czasu to oczywiście tylko wymówka,... opadły emocje, pierwsze szybkie rezultaty osiągnięte, a z kolejnymi trudniej, więc w nie ma po prostu mobilizacji...
Jak wiadomo, najbardziej motywujące są te działania, które przynoszą natychmiastowy skutek.
Można zrobić po amerykańsku, plan, plan, plan,... i realizacja. Codziennie tylko 30 minut z 24 godzin na nasze hobby, a w ciągu tygodnia wyjdzie nam już 3 godziny pracy nad układem,...

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
04-03-2015 15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3F Offline
Romek
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 26-05-2013
Post: #212
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Przeglądam sobie link
http://sp9lvz.sp-radio.eu/kacik-konstruk...ey-g4clf/.
Jako, że wkrótce zabieram się za tą płytkę (mam już półprzewodniki plesseya), to sobie

oglądam schemat, który z tego linka można obejrzeć, i mam pierwsze pytanie:
Dane transformatorów na rdzeniach dwuotworowych (ilość zwojów, materiał rdzenia) które są widoczne na fotkach - czy znajdę to podczas lektury wątku?

73 - Dziadek Romek
(ex. sp3nyg)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2015 20:15 przez SP3F.)
04-03-2015 20:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 13-01-2015
Post: #213
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(04-03-2015 20:14)SP3F napisał(a):  Przeglądam sobie link
http://sp9lvz.sp-radio.eu/kacik-konstruk...ey-g4clf/.
Jako, że wkrótce zabieram się za tą płytkę (mam już półprzewodniki plesseya), to sobie

oglądam schemat, który z tego linka można obejrzeć, i mam pierwsze pytanie:
Dane transformatorów na rdzeniach dwuotworowych (ilość zwojów, materiał rdzenia) które są widoczne na fotkach - czy znajdę to podczas lektury wątku?

Chyba coś było ale szybciej: rdzenie BN43-202 - są dostępne przez internet i na allegro po 3 zł/szt, w transformatorze 1:1 (od strony filtru SSB) ja mam: 2 x 6 zwoi DNE 0,4 mm, a w transformatorze 1:9 1x2 zwoje drut w igielicie i 1x6 zwoi DNE 0,4 mm (może tez być 1x3 zw i 1x9 zw) mniejsze ilość zwoi od strony mieszacza.

W BFO można też zastosować MMBFJ310.
Proszę przeczytać posty, jest już w nich dużo informacji na temat różnych spraw związanych z montażem płytki

Do zmodernizowanej płytki obowiązuje ten schemat i ten spis elementów:
.pdf  Schemat ideowy modyfikowanej wzbudnicyG4CLF_2014.pdf (Rozmiar: 755.38 KB / Pobrań: 777)
.xls  G4CLF spis elementów poprawiony.xls (Rozmiar: 41.5 KB / Pobrań: 568)

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2015 20:32 przez SP9LVZ.)
04-03-2015 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP3F Offline
Romek
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 26-05-2013
Post: #214
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Nie gniewajcie się na mnie, ale moja pamięć zaczyna przypominać durszlak.
Sprawdza mi się reguła: "nadmiar informacji jest gorszy od braku informacji".
Jak wrócę w cywilizowane warunki (bom teraz w lesie), to pooglądam wątek i sobie podrukuję.

I wtedy będę mniej pytać.

73


Cytat:Chyba coś było ale szybciej: rdzenie BN43-202 - są dostępne przez internet i na allegro po 3 zł/szt, w transformatorze 1:1 (od strony filtru SSB) ja mam: 2 x 6 zwoi DNE 0,4 mm, a w transformatorze 1:9 1x2 zwoje drut w igielicie i 1x6 zwoi DNE 0,4 mm (może tez być 1x3 zw i 1x9 zw) mniejsze ilość zwoi od strony mieszacza.

Odnośniki zapisałem.

W BFO można też zastosować MMBFJ310.
Rdzenie mam.
Czy mogę nawijać zwoje przewodem kynar? Zostało mi trochę po nawijaniu cewek dla bewerydży. Różnych kolorów.
J310 też mam.

73

Ja tutaj z Wami "pierdu-pierdu", ale mam większy problem:
Proszę o rekomendację - skąd (od kogo z hm-sp?) wziąć/nabyć generetor-heterodynę.
Ten problem jest dla mnie "wysoką półką", i tutaj akurat będę wdzięczny za "odnośnik".

73

73 - Dziadek Romek
(ex. sp3nyg)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2015 21:05 przez SP3F.)
04-03-2015 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 13-01-2015
Post: #215
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Ja już na dziś ostatni raz.... bo chyba za dużo się rozgaduję,... nie chce być wyrocznią,...
... co do przewodu kynar, ja tego nie praktykowałem, nie piszesz jakiej średnicy jest drut, jeśli zmieści się w otworach rdzenia to chyba można,...(?)

... co do heterodyny (VFO LC, syntezy DDS, pętla PLL,.. itp) , to zależy,..
...na ile pasm chcesz zrobić trx, jaki ma być koszt heterodyny, jaki wyświetlacz,... czy heterodyna ma od razu sterować przełączaniem pasm,.... itd, itp,... rozwiązań w tym zakresie jest dużo,.. mini dyskusja w sprawie heterodyny odbyła się od postu nr 40...

Mogę tylko dodać od siebie, ale nie w formie że polecam (!) ,... iż zastosuję (a właściwie już zastosowałem) syntezę DDS na AD9850 wg. SQ1GU v. 3.4. Synteza ma bardzo dużo opcji ustawień, wspomnę tylko że jest zaprogramowana na pasma od 160m do 2m z WARC, można poszczególne pasma wyłączyć, można ustawić direct CW (sygnał nadajnika CW bez mieszania), ma bezpośrednio wyjścia DCBA do sterowania przełączaniem pasm filtrów pasmowych i dolnoprzepustowych np. zrobionych według projektu Omega SP7NJR & grupa. W tej chwili jestem przed testem małej modyfikacji tej syntezy jeśli chodzi o jej wyjście sygnałowe na mieszacz diodowy, co jest efektem wspomnianej wcześniej dyskusji na forum. Jak będą pozytywne efekty to opiszę.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2015 22:03 przez SP9LVZ.)
04-03-2015 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #216
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Serdecznie witam Wszystkich na forum,

Dostosowując się do letniego tonu ostatnich wypowiedzi mogę od siebie dodać, że tempo "gonienia króliczka" nieco osłabło. Nawiązując do znanej teorii o pulsacyjnej istocie wszechświata należy przypuszczać, że skoro teraz spadło, to niedługo poszybuje wysoko w górę. Smile

A na poważnie, to KF6C (autor wzbudnicy Plessey G3ZVC) odezwał się dzisiaj i poprosił o adres do wysyłki... Nic nie płaciłem (jak dotychczas) ani też nawet nie znam ceny Jego układów SL więc się zastanawiam o co może chodzić? Gdybym choć raz był w stanach, to rozumiem, że może podsyła mi jakiś rachunek z knajpy ale w tej sytuacji, to moja wyobraźnia nie daje rady...Smile . Tak czy owak skoro tego poziomu autorytet do mnie się odezwał, to czuję się niezwykle zaszczycony.

Poniżej zamieszczam treść Jego odpowiedzi na mój e-mail :

"Dear Jerzy

I am sorry for not getting back to you sooner. Yes I have most of the devices you are looking for I do not have the SL6270C.

I am in the process of designing a new version of the G3ZVC board to give the San Diego Microwave group a simple low cost tunable IF for 10GHz and up contests.

I have about 100 sets of devices, I can sell you a few of each but will be discontinuing there sales after that.


73 Brian kf6c, g3zvc "
Witam Kolegów "Plesseyowców" i towarzyszących nam Sympatyków,

Po ostatniej wycenie układów Plessey`a przez Chińczyków trawiła mnie niepewność co do prawidłowości rozumienia tejże. Napisałem prośbę o wyjaśnienie wątku dotyczącego zamawianych ilości. Poniżej jest odpowiedź.

"Dear George Jerzy Malicki,

Thank you very much for your reply

95 + is mean the datecode

100 is the quantity you need

We are looking forward to your early reply

Thanks with best regard

Ally







Ally ni hao,

Many thanks for your quotation. Now we would like to think over your quotation than I`ll return your message.

By the way. It`s not quait clear for us how to understand:

For example: SL1640C GPS 95+ 100 DIP us$1.64 New&unused. What does it mean : "GPS95 + 100"? Of course "GPS" is clear.. Smile

Best regards
George Jerzy Malicki
Warsaw "
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2015 10:16 przez bolanren.)
05-03-2015 0:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 653
Dołączył: 13-01-2015
Post: #217
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Wracam do sprawy VFO - DDS, zrobiłem szybkie rozeznanie w sprawie DDS na Si570, moje ścieżki zaprowadziły do wykonania wg. PA0KLT, KIT dostępny w sprzedaży wysyłkowej u autora. http://www.sdr-kits.net/Webshop/products...0&cPath=6. Koledzy z SP9 sprowadzali i było wszystko ok.
Instrukcja do syntezy w tłumaczenie na j. polski, poniżej.
Można się zastanowić nad wspólnym zakupem, kto jeszcze nie ma syntezy do płytki. Chyba że ktoś podpowie tańsze i szybsze rozwiązanie???

.pdf  !_SI570kit_PA0KLT.pdf (Rozmiar: 3.25 MB / Pobrań: 1682)

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2015 13:23 przez SP9LVZ.)
05-03-2015 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP5BMP Offline
Janusz
****

Liczba postów: 601
Dołączył: 02-11-2010
Post: #218
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Proponuję rozważyć wykonanie tej syntezy: http://sp-hm.pl/thread-1289.html . Sam wykonałem 2 szt i ruszyły od włączenia. Powodzenia, Janusz.
05-03-2015 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
SP1UJB Offline
Wojtek
***

Liczba postów: 202
Dołączył: 17-01-2012
Post: #219
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Jeśli ktoś chce włożyć trochę więcej pracy niż w kit, to można zrobić samemu lub kupić gotowe płytki u kol. sp2dmb i wykonać VFO wg sp6fre/sp2dmb z wątku; http://sp-hm.pl/thread-1928.html
Wykonałem ten układ dosłownie teraz i działa fajnie a przy tym ma rozbudowane, ciekawe funkcje.

Ps. też mam układ wg 4z5ky i nie pasuje mi do końca jego obsługa i mała ilość funkcji (taka jego minimalistyczna uroda).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2015 14:17 przez SP1UJB.)
05-03-2015 14:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #220
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Witam Kolegów,

Nie chciałbym w tym miejscu wypowiadać się na tematy , których nie mam opanowanych lecz ciśnie mi się na usta pytanie dlaczego by nie zastosować do naszej wzbudnicy sterownika konstrukcji Adama sp5fsc? Nie odnoszę się do strony technicznej lecz do bardzo wygodnych funkcji sterownika generatora Si570 oraz dużego i ładnego wyświetlacza.

Pozdrawiam
sp5rzm Jerzy
05-03-2015 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości