HomeMade
Altoids Radio - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Kuźnia pomysłów (/forum-21.html)
+--- Wątek: Altoids Radio (/thread-78.html)Altoids Radio - SQ5NPW - 19-06-2009 13:03

Tak przy okazji zainteresowania MAS chciałbym przypomnieć konstrukcje miłośników blaszanych pudełek po cukierkach. W takich pudełkach, zwanych Altoids, zamykane są TRX-y oraz inne urządzenia.

Kolekcja Altoidów N5ESE oraz wiele linków
altoids crystal radio na flicr
Zaawansowany 6-cio pasmowy TRX CW/Digi ATS-3B


Vy 73! Jurek


RE: Altoids Radio - SP5FCS - 08-07-2009 19:30

" A Polacy nie gęsi i ... swoje pudełka mają "

Dzięki czujności Jurka żony ( Pozdrawiamy ! Smile ) udało się zlokalizować idealne pudełko na nasze małe zabawki. Same zalety, pudełko jest większe, ogólnie dostępne, krajowe i wg mnie ładniejsze od Altoids.
Nazwa na urządzenia w tych pudełkach "Propolki" też jest super, trudno o lepszą dla kitów elektronicznych prosto z Polski. Oceńcie sami, to może być nasz hit eksportowy, Hi !


RE: Altoids Radio - QRP73 - 08-07-2009 21:39

Pudełko jest ekstra, już zamówiłem sobie dwa w aptece. Wykonanie ładnej obudowy to zawsze duży problem a tu jest prawie gotowa. Gdyby tak zrobić wakacyjny odbiornik albo od razy jakiegoś MAS-a. Ciekawe kto pierwszy w SP wciśnie w to opakowanie swoje urządzenie. Fajnie by było gdyby pomysł się rozwinął i znalazł większe grono amatorów, mielibyśny nowy dział home made.
Pozdrawiam i życzę kolejnych pomysłów w "kuźni".


RE: Altoids Radio - SP2GOW - 08-07-2009 23:30

Czy te pudełka są stalowe? (dobry ekran). Rozbudowując urządzenie, można by umieścić w kilku pudełkach różne bloki i złączyć je (skleić, zlutować) razem.
Czy znacie stronę
http://www.radiorud.se/fyren.asp


RE: Altoids Radio - SQ5MJZ - 09-07-2009 6:46

kiedyś, kiedyś... jeszcze w szkole podstawowej jak budowałem proste radia UKF chowałem je w mydelniczki. Mieściła się tam płytka, pojemnik na 4AA i głośniczek. Mydelniczka w tedy jak pamiętam to było jedyne ogólnodostępne (dla mnie) pudełko :-)

może komuś uda się schować układ do jakieś większej papierośnicy - to byłby "lans"