HomeMade
Transceiver telegraficzny "TYLKO DLA ORŁÓW" - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery QRP (/forum-65.html)
+--- Wątek: Transceiver telegraficzny "TYLKO DLA ORŁÓW" (/thread-4549.html)Transceiver telegraficzny "TYLKO DLA ORŁÓW" - SP9LVZ - 02-06-2024 18:43

Propozycja rozwinięcia tematu realizacji transcivera home made (B-L-U TRX z wątku IF na mosfetach...) w wersji tylko do telegrafii.
Kolejne wykorzystanie wzmacniacza pośredniej częstotliwości o wysokiej dynamice na mosfetach z realizacją ARW na sygnale z toru p.cz.
Konstrukcja transceivera telegraficznego, z wąskim filtrem w torze p.cz. (szerokość 500Hz). Nadajnik CW zrealizowany na bazie sygnału nośnej generowane wprost z syntezy częstotliwości.
Cechą charakterystyczną będzie realizacja układu ARW.

Pierwsza konfiguracji odbiornika z szybką ARW dla odbioru telegrafii dostosowaną do szybkiej telegrafii - ARW bez opóźnienia i bez dławienia szybkimi silnymi sygnałami.

Prezentacja odbioru wersji testowej:
https://youtu.be/wMyCnBglrMk

Wersja konfiguracji odbiornika z ARW dla odbioru telegrafii dostosowaną do szybkiej i wolnej telegrafii.
ARW z dynamicznie dostosowującą się szybkością w zależności od poziomów sygnałów. Dla sygnałów do ok S9, S9+10dB działa szybko, dla silniejszych sygnałów zaczyna działać wolno. Wersja dla poprawienia komfortu odbioru zwłaszcza silnych sygnałów.

Prezentacja wersji testowej:
https://youtu.be/sb5iWwI2f_IW załączeniu schemat blokowy koncepcji transcivera. Tor demodulatora i wzmacniacza audio będą wykonane podwójnie.
To będzie największy atut tego trx. Demodulacja sygnałów audio będzie zrealizowana sygnałami BFO (I) oraz BFO (Q) generowanymi przez Si5351.
Otrzymane dwa sygnały audio będą wzmacniane oddzielnie i podane na słuchawki stereo. Efekt końcowy odbioru sygnałów CW znany tylko tym, którzy już takie próby realizowali..