HomeMade
Pomoc Raspberry PI - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Raspberry Pi i inne SBC (/forum-99.html)
+--- Wątek: Pomoc Raspberry PI (/thread-4093.html)



Pomoc Raspberry PI - SQ8J - 22-05-2021 20:26

Panowie,
potrzebuję pomocy przy konfiguracji Raspberry PI , próbuję odpalić jeden z programów ( VirtualHere) zgodnie z tutorialem (https://youtu.be/KDbOFftyEww ) ale coś mi to nie działa... docelowo ma to pracować z SDRPlayem , zdalnie po sieci , ale sie nie łączy...
może ktoś by się znalazł kto byłby mi w stanie pomóc ....żeby to uruchomić
program emuluje port USB po LAN, wtedy SDRplay jest widoczny jakby był podłączony do USB do lokalnego kompa

Pozdrawiam
73, Jakub SQ8J


RE: Pomoc Raspberry PI - SQ8MVY - 22-05-2021 22:55

Możesz coś więcej napisać co nie działa, co się nie łączy ? Jakieś logi. Jaką wersję systemu masz na malince 32bit czy 64 bit ?
Nic nie wspominasz o tym, czy zakupiłeś licencję dla VirtualHere, czy sprawdzasz wersję próbną.

Jakie adresy IP masz na urządzeniach ( serwer i klient ). Czy są w jednej podsieci, jeżeli testy robisz w swojej sieci LAN....

Aby wyelinimować problem z adresacją czy zaporą, uruchom serwer oraz klienta na malince w różnych oknach terminala. Będziesz widział, czy klient podłączy się do serwera.

Dal testów uruchomiłem u siebie, bez oglądania tutoriala.
Lewe okienko - uruchomiony serwer
Prawe okienko uruchomiony klient. Jak widać działa ok i wykrywa urzązenia USB serwowane przez serwer. Co prawda uruchamiałem na Kubuntu, ale nie ma to znaczenia.
[attachment=17164]


RE: Pomoc Raspberry PI - SQ8J - 23-05-2021 18:59

Cześć Paweł
dzięki za odzew, to może po kolei
obraz na malinę ściągnąłem ze strony sdrplay.com, nie potrafię Ci powiedzieć jaka to jest wersja 32 bit czy 64...
VirtualHere testuje w wersji próbnej, w tej wersji program obsługuje jedno urządzenie i to by mi wystarczyło
co do adresów IP to oba kompy są w tej samej podsieci i pingi przechodzą,
ja próbowałem podłączyć się do serwera, który jest na malince, z kompa z Win 10

mógłbym udostępnić Ci dostęp do maliny tam jest wgrany VNC , jakby chciało Ci się zerknąć.....
do kontaktu mam messengera, whatsupa , skype mogę podać ewentualnie nr telefonu

pozdrawiam
Jakub