HomeMade
Tranciever Тюльпан-DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Tranciever Тюльпан-DSP (/thread-2339.html)



RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6AUO - 02-11-2016 22:53

Przed chwilą zorientowałem się po tych kluczach,że ja też składam tą wersję.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP9KN - 03-11-2016 8:37

Andrzej a zamawiałeś już wyświetlacz?


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6AUO - 03-11-2016 9:09

LCD mam już ze 2lata.Ja robię przekładkę.Tak się przyłożyłem przy uruchamianiu pierwszego zestawu,że PCB są mocno wymęczone.W wolnej chwili,czekając na płyty Husarka DSP,przekładam.Wybrałem tą opcję bezprzewodową z powodu prostoty i przejrzystości między płytami.Podobnie zrobiłem z m0nką którą na dniach będę próbował umieścić w obudowie.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP9KN - 03-11-2016 9:28

Oj Andrzej jak to wymęczyłeś Smile Nie używasz chyba lutownicy do parapetów Smile
A tak na poważnie to powiem szczerze że jestem zdziwiony ver 0.5 MONKI - ruszyła od strzała - bez modyfikacji wszystko działa...
Co do tulipana to fakt wersja 3płytkowa od Artura jest super, żadnych kabli (prócz MMCX)....

Może ktoś wie odnośnie wyświetlacza jaki zamówić z buydisplay...- ARTUR OSJ podpowiedz jak przeczytasz.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6AUO - 03-11-2016 14:43

Ruszyć to m0nka ruszyła.Oglądałeś charakterystykę chociaż jednego filtra.
Zobacz ilu budujących wtrąciło swoje trzy grosze w budowę filtrów.
Jest już kilka wersji LPF i BPF.Wersja podstawowa to m0nka typu syrena.Wersja wystrojona to już mercedes.
W końcu i tym i tamtym można QSO-wać.To samo jest z Tulipanem.Tak długo męczyłem Pa aż uzyskałem 20W na wszystkich pasmach i to na jednym rdzeniu dwu otworowym bez rurek (przy 12V zasilania mam 16W)
I właśnie ta pcb z LPF i PA się zmęczyła.A,że nowa technologia bez okablowania to do przekładki 3szt.
Oczywiście Avala zastąpiona nowszą wersją sdr-a.Zastosowanie PO3b14 ma poprawić parametry.
Jestem daleki od zastosowania zamienników.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 03-11-2016 15:09

(03-11-2016 9:28)SP9KN napisał(a):  Może ktoś wie odnośnie wyświetlacza jaki zamówić z buydisplay...

Jeżeli 5 cali to ten model . Przy zamawianiu wybrać interfejs równoległy 8080, zasialnie 3.3, panel dotykowy rezystancyjny.

Jeżeli coś większego np. 8 cali ( taki mam u siebie) to taki model.

Ważne, aby rozdzielczość była 800x480 oraz kontroler LCD był RA8875


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6AUO - 03-11-2016 15:21

Dodam tylko,że jak budujesz ten model od Artura to on ładnie wygląda w obudowie też od Artura.
To tylko 5 cali.Wybór należy do Ciebie.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP9KN - 03-11-2016 15:58

Dzięki, tak wiem Andrzej, już mam tulipana z 8 calowym - teraz czas na mniejszy.

Co do obudowy zrobię są mam frezarkę CNC więc będzie OK. Ja do obudowy razem z tulipanem (5") wciskam tuner automatyczny i PA - 150W.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP5BMP - 03-11-2016 16:31

Przemku,
skoro masz Tulipana, to ja mam do Ciebie prośbę. Proszę nagraj i zamieść film jak Tulipan odbiera CW. Możesz załączyć filtr 500Hz. Mnie interesuje jak za sygnałem „chodzi” spektrum i s-metr.
Pozdrawiam, Janusz.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP9KN - 03-11-2016 17:01

Janusz dla Ciebie wszystko ale jeszcze go do końca nie uruchomiłem, stopniowo uruchamiam poszczególne bloki i moduły a z moją mizerną wiedzą elektroniczną kiepsko to idzie...

Ale mam nadzieję że zaraz ktoś się tutaj ZGŁOSI i zobaczymy jak HUSAREK DSP zdeklasuje tulipana...