HomeMade
Tranciever Тюльпан-DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Tranciever Тюльпан-DSP (/thread-2339.html)



RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 29-02-2016 11:15

Witam,

Zaznacz FFC connection 8080 parallel - to tylko 0.86$. W zestawie wówczas będzie tasiemka i dodatkowe złącze FCC, które wlutujesz w pcb sterownika.
Lcd mają domyślnie wlutowane złącze FFC.

Pozdrawiam


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 29-02-2016 14:29

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP2GNB - 29-02-2016 14:41

Przemyśl znak "TERAZ POLSKA"...
Może białe u góry?


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 29-02-2016 21:17

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - UA6VAE - 01-03-2016 16:10

Hello Artur!
It is Russian, not Ukrainian language. In few words, the reporter very impressed by noise level and sound tract audibility for such small case, IC claim to being very noisy in comparison with Tulip, but better audio for SSB (not a big surprise in such big case).

About coil winding, i'm not clearly understand or not clearly ask a question, but problem is I don't have wires thinner than 0.3mm, so is it possible to wind
TR1 (BFP) with 0.3mm with reduced turns count or maybe use regular insulated stranded wire 0.2mm?

The same question about all coils with 0.31mm wire, is it ok if i will use 0.32mm? Confused


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 02-03-2016 0:00

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP9KN - 03-03-2016 23:06

Witam.
Troszkę zamieszam w temacie. Uruchamiam wersję 4 płytkową:İmage
Mam obsadzone elementy, zaprogramowane układy.
Podpowiedzcie proszę jak uruchamiać poszczególne bloki, płytki.
Trochę połączeń między płytkami jest. Czy wszystkie muszą być?
1. DSP Control sterownika łączymy z DSP Control płytki Tulip_DSP
2. band control sterownika łączymy z STEROWANIE płytki RFBOARD
3. Co ze złączami: DDS Control ,Reserve PIN, USART - na plytce sterownika
4.Wejscie RX ( TulipDSP) do RX z płytki DSP (3 płytka z 5532)
5. Wyjsce TX (tulipDSP) do TX z płytki DSP (3 płytka z 5532)
6. Co z gniazdem "Regulacja Wzmocnienia", "Dynamika", "wzm LPF 9KHz" na płytce TULIP DSP?
7. 3 płytka z NE5532: Mam dwa gniazda +TX, dwa "SYNTEZER", jedno "Kalibracja" i jedno "Do płytki DSP" - do czego je podłączyć?
8. Płytka RFBoard: +RX, Rezerwa (4PIN) ,ANT, Bypass, Cali, Rezerwa (2PIN),SWR (3pin), TRX(2pin), Mam też nieopisane gniazdo (5PIN).

Czy wszystkie połączenia wykonywać kablami ekranowanymi?
Wiem, żę dużo pytań ale może się ktoś zlituje...


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6LTP - 04-03-2016 8:05

Proponuję zacząć od uruchomienia sterownika. Potrzeba tam zasilania 5V, enkodery i klawiaturę. Wyświetlacz widzę 8"" , co wymaga przeróbek zasilania i podłączenia jak opisano na forum przez SQ8MVY.
Nie widzę płytki DDS. Popatrz na post numer 72, może być taka lub podobna.
Podłączenia w/g schematu blokowego, link z pierwszego postu do rosyjskiego forum.
Na płytce komutacji i filtrów trzeba doprowadzić zasilanie do stabilizatorów, ale to dopiero jak kolega to zacznie uruchamiać. Jest gdzieś na forum moja fotka, to można to zobaczyć.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP9KN - 04-03-2016 8:34

Zbyszku, sam sterownik uruchomiony, prezentuje się bardzo ładnie Smile zwłaszcza przy tak dużym wyświetlaczu, oczywiście uruchomiłem z pomocą Artura OSJ i kolegi MVY.

Właśnie tak coś czułe, że mi czegoś brakuje, ale jak się na czymś człowiek nie zna to tak jest. Czy taką płytkę/układ można gdzieś zakupić?


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP2JH - 04-03-2016 8:38

Na foto front mojego Tulipana,pokrętła tymczasoweSmile
[attachment=10893]