HomeMade
Tranciever Тюльпан-DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Tranciever Тюльпан-DSP (/thread-2339.html)



RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 01-02-2016 10:56

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - UA6VAE - 03-02-2016 19:46

Artur, about 14n capacitor(PCB2).
What nominal from you combine it?
I chose 8200p and 5600p, but it still not exactly 14n in parallel.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 04-02-2016 0:17

......


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ3GOK - 06-02-2016 17:29

Koledzy, pytanie: Płyta wyświetlacza złożona, zaprogramowana. (PCB od SP3OSJ).

1. Podczas programowania muszę STM-a trzymać palcem, bo inaczej się nie chce zaprogramować. Wiem, że to nie jest normalny objaw, ale co może być powodem ? (Generalnie STM jest widziany ładnie w programie, tylko podczas programowania samego wymaga "dotyku).
2. Po wgraniu wsadu, po włączeniu zasilania płyty, mam pobór 100mA, dopiero po 2s rośnie do 150mA. To normalne ?
3. Podłączam wyświetlacz i nic Smile Ani mrugnie, a co najlepsze pobór prądu spada do 20-30mA Smile

Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcie LCD 5" jak ma zworki na całości PCB, porównałbym ze swoim.

Edit: Na stronie Artura, są dwa zdjęcia, generalnie zworki są OK, tylko Artur, na zdjęciu przy podłączaniu do PCB3 widać na wyświetlaczu zworkę:

İmage

@Artur, za co ona odpowiada ??

z góry dziękuję za odpowiedzi Smile

Robert / SQ3GOK


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 06-02-2016 17:30

Witam,

ad 1. Przelutuj STM-a, bo masz gdzieś zimne luty

ad 2. Tak, wzrost prądu jest zjawiskiem normalnym przy starcie oprogramowania w STM-ie. Związany jest z prawidłową konfiguracją wewnętrznych zegarów taktujących rdzeń oraz peryferia.

ad 3. Jeżeli pobór prądu spada do 20-30 mA oznacza to, że STM nie startuje w ogóle. Sprawdź luty na druku oraz, czy gdzieś nie masz mikropęknięć, które mogą się ujawniać pod różnym naprężeniem PCB.

Punkt 1 oraz 3 ma ze sobą bardzo dużo wspólnego.

Czym programujesz ? Przez USB, czy STLink-iem ?

Ważne jest również by sprawdzić przebieg na kwarcu zegarkowym. Jeżeli nie będzie tam przebiegu (32 768 Hz), to oprogramowanie nie pozwoli na uruchomienie sterownika.

Pozdrawiam


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ3GOK - 06-02-2016 17:36

@Paweł, dziękuję za odpowiedzi.
Tak się domyślałem, że coś z lutami, chociaż sprawdzaliśmy dokładnie lupą pod USB i wszystko wygląda OK.
Programuję STM-em, zdjęcie błędu jako załącznik.

Przelutowanie dopiero w poniedziałek, bo nie mam dostępu do sprzętu w weekend.

/Robert
SQ3GOK


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - HMAMATOR - 06-02-2016 17:40

Na płycie wyświetlacza LCD 5" ma być J15 rozwarte(rozlutowane) i J16 zwarte(zlutowane) !
Pozdrawiam


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 06-02-2016 18:02

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 06-02-2016 18:07

Witam,

W okienku z komunikatem błędu masz podpowiedź.
Wejdź z górnego menu do Target -> Settings i w zakreślonym okienku "Mode" ustaw typ połączenia na Connect Under Reset. Może pomoże. U mnie jest tam ustawione "Normal"

W zakreślonym okienku "Port" ma być zaznaczone SWD oraz frequency ustaw sobie na 480 KHz

Pozdrawiam


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ3GOK - 06-02-2016 18:12

@Ryszard, tak mam J15 rozwarte, J16 zwarte.

@Artur, ok, rozumiem.

@Paweł, ten błąd miałem, przed "dotknięciem" palcem STM-a. Ustawienia mam tak, jak napisałeś.

Podobny problem z brakiem wyświetlania ma Łukasz SQ7BFS, nie wiem jak u niego z poborem prądu.
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł z pustką na wyświetlaczu ? Albo jak się zachowuje wyświetlacz, jak STM nie ma wgranego wsadu ? Działa np. podświetlenie ??

/Robert