HomeMade
Tranciever Тюльпан-DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Tranciever Тюльпан-DSP (/thread-2339.html)



RE: Tranciever Тюльпан-DSP - R6DAN - 05-05-2015 10:07

At this point in the production of printed circuit board controller, which is significantly reduced in size. I recommend using a flexible ribbon cable connecting the display. Increases the size of the controller for 7 "display is not economically viable. Therefore, there is a solution to install a metal plate on the display board, and top mount the controller itself.

W tym punkcie produkcji drukowanego sterownika płytce drukowanej, która jest znacznie mniejsze. Polecam za pomocą elastycznej taśmę łączącą wyświetlacz. Zwiększa wielkość sterownik do 7 "wyświetlacz nie jest ekonomicznie uzasadnione. Dlatego też nie jest rozwiązaniem do zainstalowania metalowej płytki na planszy, a sam wierzchołek zamontować kontroler.
İmage


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - YL2GL - 05-05-2015 18:39

Wszystkie płytki drukowane do Тюльпан- DSP zamawia EW8BAK Heiniken z Homla na Białorusi: http://www.cqham.ru/forum/member.php?22580-Heiniken
Spróbuj napisać mu pytanie.

73! Valerij YL2GL


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - PREZES - 08-05-2015 20:23

Po wymianie pamięci na FM25W256-G sterownik startuje bezproblemowo.Z pamięcią FM25V02-G były problemy z poprawnym działaniem sterownika,nie każda wersja oprogramowania działała.
Po wgraniu nowego oprogramowania zniknęły problemy z pamięcią ,działają FM25V02-G i FM25W256-G .Nic więcej nie sprawdzałem.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 09-05-2015 11:13

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 09-05-2015 11:40

Witam,

SP3OSJ napisał:
Cytat:. Ma ktos moze calos lay-ow do tego TRX-a?
W pierwszym poście tego tematu są zamieszczone linki do całej dokumentacji.

SP3OSJ napisał:
Cytat:Z tego co widze to modulator i demodulator jest na 4066 a przesuwnik na 574

Ten moduł radia to lekko zmodyfikowany TRX AVALA. Nie stoi nic na przeszkodzie, aby zastąpić ten moduł dowolnym SDR-em, który ma wyjście/wejście m.cz. I/Q.

SP3OSJ napisał:
Cytat:Nie jestem tez zwolennikiem dotykowych paneli w TRX to nie telefon takie ekrany zawsze beda brudne a ich czyszczenie bedzie powodowalo zbieranie sie paprochow w rogu zaglebionego ekranu. Taki ekran powinien byc za "szybka" przedniego panelu.

W tym sterowniku jest dostępna przecież pełna klawiatura z której jest dostęp do wszystkich funkcji.

73 Paweł


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 09-05-2015 11:54

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 09-05-2015 12:05

Witam,

Tu jest bezpośredni link do najnowszej wersji z ich forum.
Trzeba rozpakować i otworzyć w wersji 6 przeglądarki do plików LAY.

Jak będzie problem, to zmienić nazwę z cyrylicy na normalną i powinno być ok. Ja na podstawie powyższego pliku wygenerowałem gerbery i dałem do zrobienia w płytkarni. Mam nadzieję, że nie ma tam błędów.

73 Paweł


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP2JH - 09-05-2015 12:06

Wpisz nazwę w alfabecie łacińskim np.TRX


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP2JQR - 09-05-2015 12:45

Koledzy, linki mają to do siebie, że za jakiś czas przestają być aktywne, oprócz linków umieszczajcie pliki, które są pod nimi umieszczone.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - RX9CIM - 09-05-2015 13:25

Правильный файл с печатной платой находится в архиве Tulip 27.02.2015.zip