HomeMade
Tranciever Тюльпан-DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Tranciever Тюльпан-DSP (/thread-2339.html)



RE: Tranciever Тюльпан-DSP - RX9CIM - 12-06-2015 23:34

Регулировка громкости осуществляется с помощью сдвоенного потенциометра. Регулировка громкости с помощью валкодера есть только в цифровой версии, в аналоговой нет. В аналоговой версии регулировку с помощью валкодера не сделать т.к. нужно переделывать печатную плату DSP и подключать кодеки cs4272 к другим ножкам процессора. Программную регулировку в аналоговой версии так же не имеет смысла делать т.к. при этом останется слышным шум ЦАП cs4272. В итоге предлагаю не обращать на это внимание и смирится с тем, что есть.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 13-06-2015 20:41

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP9DLM - 13-06-2015 23:43

(12-06-2015 17:56)SP6AUO napisał(a):  Mój lcd utknął po drodze z Chin w izbie celnej.
Zażądano dokumentów zakupu.
Czy to oznacza Vat, cło, a może jedno i drugie ?

musisz dostarczyć wyciąg z banku dotyczący płatności np kartą kredytową i np wydruk zamówienia u chińczyka ze strony www.
przerabiałem to ostatnio kilka razy. Jak tylko dostaję info że celny zatrzymał to od razu to sobie drukuję i jadę do nich .płacę cło + vat i od razu odbieram przesyłkę . skraca to bardzo czas oczekiwania


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6AUO - 14-06-2015 10:08

Dzięki za info de SP9DLM (chyba stać kolegę na imię)
Namówiłem lokalnie kolegę,żeby mi to kliknął i zapłacił a teraz ma tylko kłopoty.
Czyli i cło i vat.Ile tego cła ? ( mój zakup za 45,28 dolce, 5“ 5.0 inch WVGA 800x480 TFT LCD Controller Module Touch Display,I2C,Serial SPI) .
Dodam, że płytkę sterownika zmontowałem.Czekam na układy.
Pozdrawiam


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 14-06-2015 11:46

Witam,

Jeżeli nic się nie zmieniło, to cło płaci się za elektronikę od kwoty powyżej 150 euro, pod warunkiem, że zakup jest na własny użytek. A VAT to 23%

73 Paweł


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6AUO - 14-06-2015 14:50

Paweł, jakoś to przeżyję.
Mam pytanie innej natury.
Czy można zaprogramować tylko ten "procesor" na sterowniku podłączyć lcd i jakoś sprawdzić czy działa ?
Czy musi być większe otoczenie do programowania.
Nie pytam jak tylko czy można.
Nie ogarniam jeszcze połączenia aż dwóch procesorów.
Może moja obawa jest niepotrzebna.
Pewnie jak dojdą układy i lcd to okaże się,że jest to bardzo proste,albo bardzo trudne.Coś tam już przeszukałem i wychodzi mi,że mam do czynienia z tą drugą opcją programowania,czyli trudną.
Część avala01 już kiedyś zbudowałem.To ta część Rx. Mam ją działającą z moim laptopem.
Może jest gdzieś lista materiałowa do pozostałych bloków.Nie mogę jej znaleźć.


Teraz zacznę składać PCB z drugim sterownikiem i dsp. Od jutra.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP9FKP - 14-06-2015 15:22

Protokół wymiany informacji miedzy procesorami jest bardzo prosty bo jego podstawą jest ... brak protokołu. Jeden procesor coś tam posyła , drugi obiera i interpretuje. Nie ma żadnej weryfikacji, sum kontrolnych i kodów nadmiarowych. Możesz śmiało zaprogramować i sprawdzać.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP6AUO - 14-06-2015 15:39

Piotr, serdeczne dzięki.
Pozostało czekać aż elementy dojadą i zabawa zacznie się.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - RX9CIM - 14-06-2015 17:16

SP3OSJ - Артур, два канала CS4272 используются для стереоприема. Точнее это псевдостерео, один канал сдвинту по фазе относительно другого на 90 градусов. Я обычно использую этот режим, когда слушаю АМ вещательные радиостанции.
Сейчас к сожалению готовые HiqSDRmini2 не продаются, можно купить только печатную плату на sdr-deluxe.com
для DDC варианта так же можно использовать HiQSDR, работа с ней проверена.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 14-06-2015 20:06

Witam,

(14-06-2015 14:50)SP6AUO napisał(a):  Mam pytanie innej natury.
Czy można zaprogramować tylko ten "procesor" na sterowniku podłączyć lcd i jakoś sprawdzić czy działa ?

Jeżeli poprzez zaprogramowanie rozumiesz wgranie firmware do STM-a, to jak najbardziej. Wystarczy sam procesor z podpiętym zasilaniem. Do płytki sterownika podpinasz programator i programujesz. Natomiast to od wgranego programu już zależy, co będzie się działo dalej. Ze zdjęć i opisów wynika, że sam sterownik bez dodatków się uruchamia i pokazuje na ekranie prawidłowo obraz.

Ja już mam wszystkie części oprócz drobnicy (rezystory, wzmacniacze,kondensatorki), którą można u nas na miejscu w sklepie dostać. Wyświetlacz kupiłem 7 cali u nas, bo u chińczyka cena była jednakowa.
Teraz tylko zacząć składać.