HomeMade
Tranciever Тюльпан-DSP - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery HomeMade (/forum-64.html)
+--- Wątek: Tranciever Тюльпан-DSP (/thread-2339.html)



RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 11-04-2017 10:47

Witam,
Z oryginalnego dds-a powinien wychodzić prostokąt. Amplituda okolo 3.3v. Oczywiście mowa tu o sygnale wyjściowym z modułu dds, a nie układu ad9952

Jak nie posiadasz porządnego sprzętu pomiarowego,
z bardzo dużym pasmem przenoszenia, to widoczny przebieg będzie daleki od prostokątnego.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP1EZC - 11-04-2017 10:53

Witam,
Paweł dzięki za info , pożyczę oscyloskop 100MHZ , powinno być coś widać.Jak na razie nie wiem czy coś wychodzi , może mam uwalony scalak ? najprawdopodobniej , życie.
Pozdrowienia


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 11-04-2017 11:29

Witam,

A powiedz jaki scalak zastosowałeś na wyjściu? Tam są 2 miejsca, każde pod inny układ. Należy tylko jeden wlutować na miejsce dla niego przeznaczone.

Oba rodaje układów mają różną topologię wyprowadzeń - różne funkcje na tych samych numerach nóżek. Może wlutowałeś nie w to miejsce - sprawdź to. Jeżeli tak jest u Ciebie, to nie będzie to działać.

Cały czas odnoszę się do oryginalnego druku dds-a od Rosjan, a nie o wersji od Artura.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP3OSJ - 11-04-2017 12:22

.....


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP1EZC - 11-04-2017 13:08

Paweł,
Ja mam wersję 3 płytkową Artura , także rosyjska wersja nie ma tutaj zastosowania.

Artur,
A powiedz czy na oscyloskopie 100 Mhz na wyjściu złącza mmcx , coś zobaczę z sygnału ? , chyba nie będę miał częstościomierza , szybciej oscyloskop z częstościomierzem.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 11-04-2017 13:36

(11-04-2017 12:22)SP3OSJ napisał(a):  Pamiętaj że pod AD9952 jest podłączony symetryczny filtr LPF 120MHz (który czesze harmioniczne) a potem jest wzmacniacz operacyjny, wiec nie wyjściu płytki nie będzie prostokąta.

Arturze, zaglądnij najpierw do kart katalogowych zastosowanych układów SN65LVDT34D lub DS90LV028, a dowiesz się, że nie są to wzmacniacze operacyjne.
Oba układy są odbiornikami cyfrowych różnicowych sygnałów LVDS, a na wyjściu podają przebieg prostokątny o poziomach LVTTL.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - GREG - 11-04-2017 13:55

Arturze,
Widzę, że te PCB różnią się od wersji Tulipana.

Pochwal się Smile

Pozdrawiam
Grzegorz


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP1EZC - 11-04-2017 14:12

(11-04-2017 11:29)SQ8MVY napisał(a):  Witam,

A powiedz jaki scalak zastosowałeś na wyjściu? Tam są 2 miejsca, każde pod inny układ. Należy tylko jeden wlutować na miejsce dla niego przeznaczone.

Oba rodaje układów mają różną topologię wyprowadzeń - różne funkcje na tych samych numerach nóżek. Może wlutowałeś nie w to miejsce - sprawdź to. Jeżeli tak jest u Ciebie, to nie będzie to działać.

Cały czas odnoszę się do oryginalnego druku dds-a od Rosjan, a nie o wersji od Artura.

Paweł ,
A powiedz , jak sprawdzałeś sygnał na wyjściu płytki , czy oscyloskopem czy częstościomierzem ?


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SQ8MVY - 11-04-2017 14:30

Częstościomierzem. Oscyloskop mam tylko analogowy.


RE: Tranciever Тюльпан-DSP - SP1EZC - 11-04-2017 14:48

A gdybym podłączył oscyloskop o pasmie 100MHZ to czy coś zobaczę ?