HomeMade
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Urządzenia nadawczo odbiorcze KF (/forum-62.html)
+--- Dział: Transceivery QRP (/forum-65.html)
+--- Wątek: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF (/thread-2243.html)



RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 07-02-2015 1:19

Halo, halo,

Podaję ostatnią wiadomość pochodzącą z pewnego źródła, od Mietka SP5HBT : poziom właściwego napięcia do ARW można wykonać również przy pomocy odpowiednio dobranej pojemności kondensatora (w miejscu PR1 - zamiast zworki).

Pozdrawiam
Jerzy Smile


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 07-02-2015 10:51

Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości co do prawidłowej pracy odbiornika to mam takie uwagi:
W przypadku problemu z ustawieniem właściwej częstotliwości generatora BFO (piloty z filtra PP9) należy zmniejszyć wartości kondensatorów C32 i C33 do 15pF i stosować jak najmniejsze pojemności trymerów C31 i C38 2-24 pF.
Pamiętamy również, iż wzbudnica wymaga by zasilanie niepracujących bloków Tx/RX było podłączone do masy, jest to przede wszystkim kwestia prawidłowej pracy wzmacniacza rewersyjnego na J310.


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 08-02-2015 8:30

Szanowni Koledzy,

Gdyby któremuś z czytających zalegały w szufladzie układy Plesseya, to proszę o kontakt. Zaczyna nam brakować tych elementów.

Przepraszam za obecną dygresję w technicznym wątku. Umieściłem ją tutaj wyłącznie ze względu na fakt, iż sporo jest czytających i może znajdzie się odpowiednia osoba ze stosowną szufladką ..

Pozdrawiam serdecznie
sp5rzm Jerzy


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - DA_KAR - 08-02-2015 12:46

(08-02-2015 8:30)bolanren napisał(a):  Gdyby któremuś z czytających zalegały w szufladzie układy Plesseya,
to proszę o kontakt. Zaczyna nam brakować tych elementów.

Umieściłem ją tutaj wyłącznie ze względu na fakt, iż sporo jest czytających
i może znajdzie się odpowiednia osoba ze stosowną szufladką ..

sp5rzm Jerzy

Tak czytam i czytam i łapię się na tym
że czekam na każdy odcinek
tej fascynującej powieści.
Na wersję SND nie mam szans,
oczy nie te i ręka po wypadku
ale wersję przetykaną czemu nie.
Tylko ta dostępność Plesseya
mnie powstrzymuje.
Przejrzałem zasoby bo mi się kołatało
że mam jakieś "robaki" w okrągłych obudowach
ale to nie to. Sad
Żadne zamienniki łatwiej osiągalne nie istnieją?
Pozdrawiam serdecznie

DaKar


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 08-02-2015 15:46

(08-02-2015 12:46)DA_KAR napisał(a):  
(08-02-2015 8:30)bolanren napisał(a):  Gdyby któremuś z czytających zalegały w szufladzie układy Plesseya,
to proszę o kontakt. Zaczyna nam brakować tych elementów.

Umieściłem ją tutaj wyłącznie ze względu na fakt, iż sporo jest czytających
i może znajdzie się odpowiednia osoba ze stosowną szufladką ..

sp5rzm Jerzy

Tak czytam i czytam i łapię się na tym
że czekam na każdy odcinek
tej fascynującej powieści.
Na wersję SND nie mam szans,
oczy nie te i ręka po wypadku
ale wersję przetykaną czemu nie.
Tylko ta dostępność Plesseya
mnie powstrzymuje.
Przejrzałem zasoby bo mi się kołatało
że mam jakieś "robaki" w okrągłych obudowach
ale to nie to. Sad
Żadne zamienniki łatwiej osiągalne nie istnieją?
Pozdrawiam serdecznie

DaKar

Witam Kolegę,

Składanie wersji przewlekanej można uruchomić prawie od zaraz . Jest dostępny rysunek płytki w formacie TIFF. Trzeba poprawić kilka punktów lutowniczych, które wypadają na krawędzi ścieżek oraz narysować chyba 4 mostki od drugiej strony PCB. Układy scalone firmy Plessey (lub GPS) są dostępne ale trzeba je sprowadzać z Hong Kongu. To źródło, jak na razie, jest najtańsze. Na rynku ciągle jeszcze krążą filtry Omig PP9-A2R. Myślę, że świat należy do odważnych Smile . Zachęcam do włączenia się do grupy.

Układów scalonych firmy Plessey`a szukamy głównie na YourSource lun na Taobao ("z krzaczkami"). Można też na e-bay.com

Pozdrawiam
sp5rzm Jerzy


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP3F - 09-02-2015 2:29

Przeglądnełem cały wątek, i nigdzie nie zauważyłem, czy są najnowsze płytki i gdzie ich szukać.


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 09-02-2015 10:04

(09-02-2015 2:29)SP3NYG napisał(a):  Przeglądnełem cały wątek, i nigdzie nie zauważyłem, czy są najnowsze płytki i gdzie ich szukać.

Witam Kolegę,

Informacji o tym gdzie można znaleźć nową wersję płytki wzbudnicy G4CLF na forum nie ma. Płytek było niewiele i szybko zostały rozdysponowane. Obecnie testowana jest poprawność układu układu ścieżek, punktów lutowniczych, wartości poszczególnych elementów itp.

Po zakończeniu etapu prób z pierwszą serią płytek przewidywana jest ich druga edycja, z naniesionymi wszystkimi poprawkami.

Serdecznie pozdrawiam i zachęcam do śledzenia naszego wątku.

sp5rzm Jerzy





Informacja dla składających wzbudnicę G4CLF oraz dla wszystkich tych osób, które chciałyby wziąć udział w naszym projekcie.

Przygotowujemy się do zakupu pewnej ilości układów Plessey`a w Hong Kongu. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv. To nie jest oferta handlowa a jedynie wspólna akcja.

Za umieszczenie tej informacji w wątku o budowie przepraszam.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
sp5rzm Jerzy
Szanowni Koledzy,

W ciszy i wielkim skupieniu powstają kolejne realizacje wzbudnic G4CLF z naszą nową płytką. Powstają też i oryginalne wersje. Dzisiaj chciałbym zaprezentować postęp prac oraz idę skonfigurowania przez Kolegę Waldemara SP5SMB płytki wzbudnicy z VFO .

Kolega Waldemar kończy składać wzbudnicę i zapewne niedługo będzie mógł nam zaprezentować wynik swojej pracy. Moim zdaniem ciekawe i bardzo nowoczesne jest, w wersji Waldemara, połączenie naszej wzbudnicy z konstrukcją VFO SP5FCS Adama. Pewnie nawet drogi James się nigdy tego nie spodziewał..Smile . Za zgodą Kolegi Waldemara zamieszczam kilka zdjęć z "placu boju".

Pozdrawiam "Plesseyowców" oraz kibicującym nam wszystkim Kolegów

sp5rzm Jerzy


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 11-02-2015 19:31

Informacja dla składających wzbudnicę:

Hong Kong zaoferował sprzedanie minimum 100 szt. układów Plessey`a po 3$/szt. Ta oferta mogłaby definitywnie rozwiązać nasze problemy. Będę się targował dalej. Może zjadę do 2$?

Potrzebne są szybkie decyzje.
sp5rzm Jerzy


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP3F - 11-02-2015 23:42

Nie wiem, co znaczy: "100 szt."
Czy chodzi o 100 kompletów?
Wszak układ zawiera kilka wzmacniaczy, demodulator (demodulatory?) i wzmacniacz arw, a także zdaje się wzm. mcz.

Ja bym się pisał na wzmacniacz arw. Jak to zgłosić? Na priv?
Nygus


RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 12-02-2015 0:29

Witam Kolegę,

Pytanie jest dobre. Nie wpadłem na pomysł, by zapytać Chińczyków o jakie 100 sztuk układów chodzi, czy chodziło im o łączną sumę 100 sztuk różnego rodzaju, czy też o 100 sztuk z każdego. Muszę natychmiast ich o to wybadać, bo za tydzień w Kraju Środka zaczyna się Święto Wiosny i przez miesiąc nic się w interesach nie będzie działo.. Mam nadzieję, że chodziło o łączną ilość. Niezależnie od wszystkiego proszę swoje zapotrzebowanie na układy scalone Plessey`a kierować na priv.

Pozdrawiam
sp5rzm Jerzy