HomeMade
CAT Commander - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Oprogramowanie (/forum-84.html)
+--- Dział: Programy wspierania łączności (/forum-86.html)
+--- Wątek: CAT Commander (/thread-1893.html)CAT Commander - SP5FCS - 13-01-2014 12:32

Kończę pisanie obsługi CAT-a dla sterownika XmegaTFT35 do Husarka i do testów potrzebne jest mi darmowe oprogramowanie obsługujące CAT-a w standardzie kenwooda lub jeszcze lepiej pełny zestaw komend TS2000 z funkcjami DSP.
Obecnie pracuje poprawnie z Loggerem32 oraz logiem UR5EQF przez OmniRig.

Może Koledzy mogą coś polecić, zależy mi głównie na funkcjach obsługi radia, logowanie, emisje cyfrowe, wsparcie z internetu są dla mnie nie istotne.

Czy jest dostępna jakaś wersja oprogramowania do sterowania radiem z opublikowanymi źródłami, najlepiej w C. Kiedyś była dostępna wersja Hobcata do Picastara w Delphi 6 ale obecnie nie można pobrać pliku (jak ktoś z kolegów "zachomikował" to poproszę plik na pocztę).

trx-manager-wersja 30 dniowa


RE: CAT Commander - SQ9NJE - 13-01-2014 13:00

Adamie, nie wiem czy znasz i na ile bedzie dla Ciebie pomocna biblioteka Hamlib. Z tego co widzialem zrodla sa w C i ponoc obsluguje TS2000.


RE: CAT Commander - SP5FCS - 13-01-2014 13:21

Przemek, w tej chwili bardziej zależy mi na jakimś gotowym sofcie do testów sterownika a potem do ewentualnego wykorzystania w pracy z Husarkiem. Problem w tym, że większość programów jest zrobionych pod funkcje występujące w radiach fabrycznych. Sterownik XmegaTFT ma kilka nietypowych rozwiązań, które trudno wykorzystać w gotowym sofcie za free. Rozwiązaniem problemu jest napisanie dedykowanego softu do obsługi radia tak jak zrobiono to w projekcie PicaStara. Takie rozwiązanie daje nie tylko kontrolę nad radiem via CAT ale pozwala na dorobienie funkcji diagnostycznych, serwisowych, szybką podmianę nastaw oraz oprogramowania.

Niestety zapisanie od początku "wirtualnego panelu do sterowania Husarkiem" wymaga dużo czasu, doświadczenia w pisaniu takich aplikacji oraz grupy chętnych pasjonatów do wspólnej pracy. Gdyby ktoś z odpowiednim doświadczenie zaoferował pomoc w realizacji takiego pomysłu to wspólnymi siłami dałoby się to zrobić.

Sądziłem, że uda się znaleźć w sieci jakiś projekt ze źródłami do obsługi konstrukcji HM.


RE: CAT Commander - SQ9KRJ - 07-06-2014 8:06

http://www.homebrew-radios.net/trxavr_picastar/trxavr_downloads.htm