HomeMade
obudowa z profili aluminiowych - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Forum Praktyczno-Techniczne HomeMade (/forum-1.html)
+--- Dział: Kuźnia pomysłów (/forum-21.html)
+--- Wątek: obudowa z profili aluminiowych (/thread-1718.html)

Strony: 1 2


obudowa z profili aluminiowych - SQ4AVS - 09-07-2013 19:23

Fajna obudowa cieszy oko a jak jest jeszcze wytrzymała i tania to już ekstra. Przedstawiam swój pomysł na obudowę, koszt całkowity 10zł, grubość aluminium około 2mm. W cenie znaczący koszt to cięcie na kawałki aluminium 4zł (1zł za 1 cięcie) 6zł za aluminium. Praktycznie nie trzeba żadnych obróbek bo cięcie jest precyzyjne. Ważną rzeczą jest by zaokrąglić rogi u podstawy wtedy obudowa spasowuje się idealnie, trzeba tylko skręcić za pomocą śrubek. Wymiary obudowy szerokość 10cm, wysokość 4cm długość nawet do paru metrów ;-) czyli w praktyce ile utnie się z sztangi zwykle robię do 14-15 cm. Obudowa jeszcze nie polerowana pastą i szlifierką szybkoobrotową popularnym dremelkiem, po tym wszystkie ryski znikają a samo polerowanie trwa parę minut, obudowa po tym zabiegu wygląda ekstra. Ponieważ jedno zdjęcie znaczy więcej niż 100 słów zamieszczam fotki.


RE: obudowa z profili aluminiowych - SQ9JXB - 10-07-2013 6:50

A nie lepiej zastosować śruby z łbem stożkowym,otwory odpowiednio nawiercić, ładniej to wtedy wygląda.


RE: obudowa z profili aluminiowych - SQ9ROP - 10-07-2013 8:29

Brzydkie, już wole coś wystrugać z laminatu.


RE: obudowa z profili aluminiowych - SQ5KVS - 10-07-2013 10:34

Laminat, tak, świetnie się go wygina w ceownik Big Grin
Rafale, zwłaszcza taki profil jak na rys. 6, skąd można to tanio zdobyć?

Pozdrawiam


RE: obudowa z profili aluminiowych - SQ4AVS - 10-07-2013 16:11

Karolu ja wszystko kupuje w sklepie w Białymstoku z profilami aluminiowym, tak jak pisałem cały koszt z cięciem wynosi 10 zł (6zł aluminium , 4 zł cięcie za 1 obudowę). Co do estetyki obudowy to luzy są bo jest jeszcze nie skręcona (ewidentnie widać na zdjęciach) i niepolerowana o czym też pisałem(minimalne ryski na zdjęciu są dużo bardziej widoczne niż w rzeczywistości). Mam nadzieję, że Kolega SQ9ROP pokaże parę ekstra wykonanych, wypasionych obudów z laminatu ze wskazówkami jak to wykończyć no i o podobnej wytrzymałości na upadki.


RE: obudowa z profili aluminiowych - SQ1RES - 10-07-2013 17:05

A ja uważam że rozwiązanie to jest bardzo interesujące. Proste i pomysłowe. Podoba mi się. U nas też jest taka hurtownia profili aluminiowych. O ile pamiętam sprzedają tam profile o długościach 3 metry. Zastanawiam się tylko jak zareaguje pan sprzedawca jak poproszę aby z rożnych typów odciął mi tylko po 15 cm i jeszcze niech zrobi to z należytą dokładnością.


RE: obudowa z profili aluminiowych - SQ4AVS - 10-07-2013 17:29

Jarku u mnie nie ma żadnego problemu po prosto 1 zł za każde cięcie i powtarzalne bardzo ;-) a reszta na wagę


RE: obudowa z profili aluminiowych - SQ1RES - 10-07-2013 17:42

Rafał - wiesz, u nas to się szumnie nazywa "Hurtownia Aluminium", a tu przychodzi gość i sobie 15 cm winszuje Smile
Ale spróbuję. Tak czy inaczej pomysł bardzo dobry.


RE: obudowa z profili aluminiowych - SP5AQT - 10-07-2013 19:31

Witam
Na małe przyrządy proponuję kolegom profile zamknięte o wymiarach
100X50 ścianka 2mm długość dowolna lub 100X25 grubość ścianki 2mm.
Do tych profili można kupić zaślepki z czarnego poliamidu lub propylenu.
[attachment=7236][attachment=7237][attachment=7238][attachment=7239][attachment=7240][attachment=7241]
VY 73 ! Roman SP5AQT


RE: obudowa z profili aluminiowych - SQ9ROP - 11-07-2013 15:42

(10-07-2013 16:11)SQ4AVS napisał(a):  Mam nadzieję, że Kolega SQ9ROP pokaże parę ekstra wykonanych, wypasionych obudów z laminatu ze wskazówkami jak to wykończyć no i o podobnej wytrzymałości na upadki.


A proszę bardzo. Moje radyjko do VLF. Czy wytrzymała? Przy upadku z biurka
nic jej nie było, no chyba że ktoś uprze się i zacznie rzucać radyjkiem o ścianę. Big Grin