HomeMade
Sprint Layout - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Oprogramowanie (/forum-84.html)
+--- Dział: Oprogramowanie dla radioelektronika (/forum-87.html)
+--- Wątek: Sprint Layout (/thread-146.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Sprint Layout - DH1CL - 25-03-2015 22:53

Witam,
na forum Abacom pisza ze winowajca jest program antywirusowy "Kasperky".
Nalezy zrobic Update programu antywirusowego, powinno pomoc. W ostatnim poscie podany jest link z ktorego mozna sciagnac nowa wersje (update) tegoz programu.
Pozdrawiam.


RE: Sprint Layout - SP5CGI - 27-03-2015 0:51

Bardzo dziękuję za pomoc i wskazanie kierunku poszukiwań rozwiązania problemu.
Update Kasperskiego nie pomógł, dopiero całkowite przeinstalowanie programu rozwiązało problem.Teraz Leyaut zachowuje się jak każdy dobrze wychowany program. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.


RE: Sprint Layout - SQ9RFC - 01-07-2015 23:01

Ostrzeżenie przed nadmiernym częstym grupowaniem.
Płytka niewielka 13x5cm średnio upakowana dość długo obrabiana, ze spora ilością grupowanych elementów - nagle zaczęła brać ogromne ilości pamięci operacyjnej i maksymalne ilość pamięci podręcznej dyskowej. Zmulał się program po 1 minucie pracy. Plik z 250 kB rozrósł się do 10 MB. Po dość długiej walce okazało się że to wina grupowania ... gdzieś jest błąd. Pomogło totalne rozgrupowanie wszystkiego, ale straciłem przejrzystość projektu.


RE: Sprint Layout - SP9KN - 14-02-2016 15:47

Dobra odgrzebię temat....SP wersja 5.0
Mam problem z dwoma rzeczami:
1. Załóżmy że wstawiam GOLDPIND i np którąś z padów chcę ustawić jako masę. Włączam oblewanie masą i zaznaczam THERMAL PAD. Ładnie wstawia krzyżyki ale powoduje przy tym zwarcie z padem obok. Czy można ten krzyżak edytować? Wykasować mu dane ramiona?
2. Włączam oblewanie masą, i niestety w niektórych fragmentach chciałbym, żeby ich nie było...Da się je usunąć?


RE: Sprint Layout - DH1CL - 14-02-2016 19:27

Witam,
1. musisz usunac grupowanie, wtedy mozesz dla kazdego padu indywidualnie wstawiac Thermal-Pad.
2. na samym dole na prawo od K1 B1 K2 B2 jest widoczny szary prostokat. Kliknij na niego i wtedy mozesz wycinac niepozadane masy. Grubosc lini najlepiej ustawic na 0 mm.
73
chyba chodzilo o pad od sasiedniego elementu? jesli tak to pod napisem Thermal-Pad jest rysunek padu z takimi kwadratami 8 sztuk ktore symbolizuja polaczenie padu z masa. Cztery z nich sa czarne. Kliknij na te ktore chcesz usunac.


RE: Sprint Layout - SP9KN - 14-02-2016 21:07

No własnie w mojej wersji 5.0 się ten rysunek nie pojawia, powodując zwarcie z sąsiednimi padami.


RE: Sprint Layout - DH1CL - 14-02-2016 21:19

dziwne, ja rowniez uzywam wersji 5.0.


RE: Sprint Layout - SP5FCS - 14-02-2016 22:34

1/ Termal pady w podstawkach lub złączach trzeba obrócić o 45 stopni i będzie OK. Podświetlasz pad, klikasz myszką na funkcje obrotu, pad się obraca o 45 stopni i wtedy nie ma zwarcia (dolne złącze na zdjęciu).
2/ Do wycinania masy jest specjalna funkcja (dolny pasek narzędzi). Misi być aktywne "wylewanie masy" na danej warstwie (zdjęcie-napisy w oknie wyciętym w masie).

W wersji 5 nie ma możliwość dowolnego wybierania słupków w termal padach ma to dopiero wersja 6.


RE: Sprint Layout - DH1CL - 15-02-2016 10:36

Jakie dodatkowe funkcje znajduja sie w wersji 6.0 pisze na stronie producenta.

http://www.abacom-online.de/html/layout-neu.html

Omawiane tutaj funkcje ma rowniez wersja 5.0. Slupki mozna dowolnie wybierac i obracac z minimalnym skokiem 5 stopni.
Plytka przykladowa w zalaczniku zostala wykonana wersja 5.0.

Pozdrawiam

Krzysztof


RE: Sprint Layout - SP9KN - 16-02-2016 11:42

Ok, Powiedzcie mi bo zamówiłem wersję 6 czy jest jakaś bezpośrednia możliwość odczytania plików KICAD bądź EAGLE w SL6 ?