HomeMade
Sprint Layout - Wersja do druku

+- HomeMade (http://sp-hm.pl)
+-- Dział: Oprogramowanie (/forum-84.html)
+--- Dział: Oprogramowanie dla radioelektronika (/forum-87.html)
+--- Wątek: Sprint Layout (/thread-146.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Sprint Layout - SQ9MDD - 13-11-2011 12:37

Zaletą Sprinta jest to ze nie "marnuje" się dużo czasu na naukę tego programu. No i tworzenie własnych bibliotek łatwo i przyjemnie Wink

Poniżej interfejs separujący w layoucie, może się komuś przyda.

[attachment=4111]


RE: Sprint Layout - SQ5NWU - 05-01-2012 21:40

Witam
Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Warstwa obrysu (czyli Outline of the board ) w Sprint Layout jest to warstwa 0. Wiem że powinny się tam znaleźć wymiary płytki. Co tam fizycznie umieszczam? Bo po ukryciu wszystkich innych warstw mam pustą formatkę i nie widzę gdzie mi czegoś brakujeSmile
Pozdrawiam


RE: Sprint Layout - SQ7GVU - 02-03-2012 21:45

Hej,

Wychowałem się na Protelu99SE, natomiast mam projekt płytki w Sprint Layout i nie potrafię przesunąć istniejących padów i ścieżek pod moje wymiary elementów. Ktoś potrafi pomóc??

Marcin


RE: Sprint Layout - SQ5NWU - 02-03-2012 22:57

czy jeżeli klikasz na projekt to cały podświetla się na różowo? Jeśli tak to prawy klawisz myszy i z podręcznego menu wybierasz split group

pzdr


RE: Sprint Layout - SQ7GVU - 02-03-2012 23:26

Właśnie tak się działo, dziękuję za pomoc, zabieram się do przeróbki :-0

Marcin


RE: Sprint Layout - SP3WXO - 21-05-2012 21:09

Czy ktoś z kolegów posiada biblioteki dla cewek 7x7?



Podrawiam
Adam


RE: Sprint Layout - SP6AN - 24-05-2012 17:15

Witam.
SP3WXO - dołączam makra do cewek zrobione przeze mnie na podstawie jakiegoś projektu w protelu.
Musiałem spakować, nie mogę załączyć plików z rozszerzeniem . LMK
73


RE: Sprint Layout - SP9IZM - 05-10-2012 22:16

Wreszcie po kilku latach od pojawienia się wer.5 na stronie f-my ABACOM http://www.abacom-online.de/html/produkte.html pojawił się Sprint Layout wer.6
W najnowszej wersji wprowadzono wiele zmian poprawiających funkcjonalność programu.
- "wymusza" na projektancie opis elementów
- umożliwia bezkolizyjną pracę na poszczególnych warstwach ( funkcja zdecydowanie ulepszona w porównaniu z poprzednimi wersjami)
- wprowadzono funkcję "selektor" umożliwiającą szybkie odnalezienie interesującego elementu
- możliwy jest import plików GERBER ( przeniesienie projektu utworzonego w innym programie nie jest już problemem)
- zdecydowanie poprawiono funkcję autorutera
- usunięto największą niedogodność poprzednich wersji - nie ma możliwości rozwalenia funkcją "split group" obudów, aby tego dokonać wprowadzono dodatkową funkcję "Desintegrate component", a i to jest funkcja dwuetapowa.
- "and much more little improvements"


RE: Sprint Layout - SQ9RFC - 06-10-2012 7:13

To wszystko o czym piszesz to mała kosmetyka. Największą bolączką tego programu jest to że nie "ciągnie" połączeń - chyba, ze dodano.


RE: Sprint Layout - SP9IZM - 06-10-2012 8:14

Oczywiście że ciągnie połączenia - funkcja "Rubberband"
Można ją załączyć/wyłączyć na dolnym pasku obok managera warstw.