HomeMade - Regulamin forum
Oto aktualna (v.1) wersja regulaminu:

Regulamin Forum HomeMade

§1. Zasady ogólne

 1. Forum jest przedsięwzięciem prywatnym, nie związanym z żadną organizacją, jest przeznaczone dla Radioamatorów i Krótkofalowców.
 2. Jakakolwiek treść publikowana lub linkowana przez użytkownika nie może zawierać treści wulgarnych, rasistowskich, pornograficznych,
  mogących urazić czyjeś uczucia czy innych niezgodnych z prawem.
 3. Należy zachowywać się zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami Netykiety i HAM Spirit.
 4. Należy pisać zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny (ortografia, interpunkcja, stylistyka).
 5. Nie należy niepotrzebnie "upiększać" wypowiedzi (wstawiać niepotrzebne dodatkowe formatowanie tekstu) ani wstawiać dużej ilości emotikon.
 6. Posty Forum nie służą korespondencji prywatnej. Wszelkie problemy prywatne rozwiązujemy przy użyciu PW (Prywatna Wiadomość) lub e-mail.
 7. Zabrania się bez zgody Administratora zamieszczania na Forum treści o charakterze reklamowym oraz linków do stron komercyjnych.
 8. Administracja Forum nie bierze odpowiedzialności za żadne akcje oraz transakcje organizowane przez Użytkowników Forum.

§2. Konto Użytkownika

 1. Nazwa Użytkownika powinna być pisana wielkimi literami. Krótkofalowcy powinni rejestrować się znakiem nadawczym lub nasłuchowym.
 2. Zabrania się zakładania przez jednego Użytkownika więcej niż jednego konta.

§3. Wypowiedzi w tematach

 1. Przed założeniem nowego wątku upewnij się przy pomocy wyszukiwarki, czy ktoś już takiego tematu nie założył.
 2. Wątki należy zakładać w działach najbardziej zbliżonych do nich tematycznie, tytuł wątku musi konkretnie określać jego tematykę.
 3. Treść wypowiedzi musi być związania z tematem wątku - nie tolerujemy spamu ani nic nie wnoszących do tematu odpowiedzi.
 4. Przed zadaniem pytania lub zabraniem głosu na Forum należy przeczytać cały wątek oraz zapoznać się z regulaminem działu, jeśli taki istnieje.
  Posty nic nie wnoszące do tematu będą usuwane. Interpretację i ocenę merytoryczną pozostawia się Administratorom oraz Moderatorom.
 5. Wszelkie pliki i obrazki należy umieszczać na Forum w postaci załączników, a nie w postaci linków do stron zewnętrznych.
 6. Zamieszczając na Forum wypowiedzi i załączniki ich autor wyraża zgodę na publiczne wykorzystanie przez innych uczestników Forum.
  Z tych powodów Administrator Forum może odmówić usunięcia tych materiałów np. na życzenie lub przy likwidacji konta autora.

§4. Uprawnienia Administracji Forum

 1. Administrator lub Moderator może usuwać, łączyć i przesuwać posty oraz wątki Użytkowników Forum.
 2. Administrator może nakazać zmianę loginu, a w szczególnych przypadkach zablokować lub usunąć konto Użytkownika.
 3. Administrator może zmienić treść regulaminu, powiadamiając o zmianie na Forum.
 4. Decyzje Administratora są ostateczne i nie podważalne.